УСІМ ПРИСТІБНУТИСЯ, УКРАЇНСЬКА ЕКОНОМІКА ПІШЛА В ПІКЕ

УСІМ ПРИСТІБНУТИСЯ, УКРАЇНСЬКА ЕКОНОМІКА ПІШЛА В ПІКЕ

Українські євробонди впали у ціні. Зате зросла їх прибутковість. Що це значить?

Це значить, що з продажу своїх цінних паперів Україна отримає менше коштів, зате доведеться платити більше відсотків їхнім власникам. Уявть, що банк вирішив давати вам менший кредит, зате збільшив відсотки за його обслуговування.

Причина такого серйозного удару по інвестиціям в Україну – можливе дострокове згортання через розпуск Верховної ради і відставку Кабміну місії МВФ.

Сміливі заяви “нової професійної команди” Зеленського про те, що Україна обійдеться без допомоги МВФ, бо має більш ніж 20 мільярдів доларів золотовалютних резервів – абсолютна нісенітниця. Це або обман українців, або самообман.

Радники Зеленського мали б знати, що наприкінці 2013-початку 2014 року уряд Азарова “спалював” щотижня 1 мільярд доларів ЗВР для утримання курсу гривні “по 8”, що ледь не привело країну до економічної та фінансової катастрофи й лише Порошенку, Турчинову, Яценюку та Гонтарєвій відомо, як вдалося утриматися на краю прірви.

Вихід МВФ з України, як і зазначали аналітики, призведе до зниження кредитних рейтингів України, а відтак до різкого скорочення інвестицій, прискорення інфляції та падіння курсу національної валюти. За їхніми словами, є висока ймовірність того, що до кінця року долар США може подорожчати до 30 гривень,  Євро – до 33.

Грубо кажучи, через антиконституційні дії нової влади та її некомпетентності Україна вже втратила десятки мільйонів доларів. В перспективі – втрата сотень мільйонів.

Українська економіка входить у піке. Поки що воно доволі пологе і запас висоти, набраний в попередні 2 роки достатній. Але цілком ймовірно, що далі піке стане крутішим й висота польоту стрімко зменшуватиметься.

Уже зараз після нетривалого зміцнення, курс української валюти стосовно долара почав втрачати. Національний банк України на 25 травня встановив офіційний курс на рівні 26,47 грн/долар, що на 14 копійок вище в порівнянні з попереднім банківським днем, тобто 100 доларів подорожчали зразу на 14 гривень.

Деякі спеціалісти стверджують, що наприкінці року Україна на тлі неохідності виплати більш ніж 3 мільярдів доларів зовнішнього боргу, свого часу сформованого урядами Тимошенко і Азарова, може зіткнутися з нестачею коштів для виконання бюджету, в т. ч. на виплату зарплат та інших соціальних витрат.

І це ще оптимістичний варіант, в якому не враховується цілком ймовірна світова економічна криза, що може початися восени. Тоді піке може легко перейти у штопор.

До слова: зараз боргові відсотки, які Україна сплачуватиме за євробондами, впритул наблизилися до 9. Тоді як МВФ давав Україні в борг в середньому під 3% річних.

 

Залишити відповідь