МОСКВА ПІШЛА ВА-БАНК. На Донбас прибули російські артилеристи

МОСКВА ПІШЛА ВА-БАНК. На Донбас прибули російські артилеристи

Завтра розпочнеться подія, яка може стати для України другою за важливістю після створення ПЦУ та отримання Томосу. Тримаємо кулаки, бо від цього багато чого залежить.

Вперше на засіданні Генеральної асамблеї ООН буде піднято новий пункт порядку денного «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України», розроблений українською стороною. Планується виступ президента України Петра Порошенка.

Чим це важливо? В разі прийняття українського варіанту постанови уже самою назвою документ юридично і по факту закріплює за територіями Криму та Донбасу статус саме окупованих Росією – без жодних «внутрішніх конфліктів» та «громадянських воєн».

Власне, саме таку позицію займають союзники України – США, Велика Британія, Франція, Німеччина, про що засвідчили результати засіданні Ради безпеки ООН 12 лютого, незважаючи на те, що російська делегація кістками лягала, аби цього не допустити.

Це може бути поворотним пунктом в російсько-українській війні, «нульовим циклом» перед можливим в недалекому майбутньому прийняттям рішення Генасамблею про миротворчу місію на Донбас за пречедентом 1953 року “Єдність заради миру”.

Гучна дипломатична перемога України на цьому засіданні не лише поставить Росію на край стратегічної поразки, але також надасть додаткові аргументи Петру Порошенку у передвиборчій кампанії, значно підсиливши його позиції.

З огляду на це очікуємо шаленого спротиву Росії та її нечисленних союзників з маргіналінесу.

Перший відгомін майбутніх дипломатичних битв – різке загострення ситуації на фронті в районі Маріуполя. Зранку спостерігаються обстріли позицій українських військових та прифронтових населених пунктів з мінометів калібру 88 та 120 міліметрів, а також ствольної артилерії калібрів 152 та 155 мм.

Вочевидь Москва провокує ескалацію бойових дій, аби мати додаткові аргументи в ООН щодо «недоговороздатності України».

ПАВЛО ПРАВИЙ

До слова: як стало відомо раніше, на окуповані території Донбасу саме напередодні засідання Генсамблеї ООН прибули випускники-артилеристи російських військових училищ для «здачі залікових стрільб в бойових умовах». Завезено 2 тис. тонн боєзапасу. Таких збігів не буває.

Мешканці окупованих територій телефонували своїм родичам на контрольованій Україною територіях з пропозицією покинути про всяк випадок домівки у прифронтовій зоні на період з 17 по 21 лютого.

Залишити відповідь