В Росії паніка: “Газпром” падає в прірву

В Росії паніка: “Газпром” падає в прірву

Страшний удар отримав вчора російський “Газпром”.

Стокгольмський арбітражний суд прогнозовано виніс рішення на користь України в суперечці з російським “Газпромом” щодо компенсації за недопостачання останнім обсягів газу для транзиту. Президент України Петро Порошенко привітав співвітчизників з цією видатною перемогою. Фактично виграно ще одну битву у неоголошеній війні, яку проти нас розв`язано Росією.

Суд постановив виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. Але за підсумками двох арбітражних проваджень Газпром наразі винен нам “лише” 2,56 млрд дол. Рештою буде сплачено за росіський газ, який споживався нами у дуж важкому 2014 році, – наголосив Петро Полошенко.

Арбітражний суд також відхилив вимоги Газпрому щодо штрафів за начебто незаконно відібрані Нафтогазом обсяги транзитного газу

За деякими пунктами арбітраж нам відмовив.

Трибунал відмовився переглядати транзитні тарифи, оскільки заявка на перегляд , подана ще у 2009 році, не відповідала процесуальним вимогам. Тут маємо спитати у тих лсіб, які тоді подавали цю зявку і зокрема тодішню прем`єрку України.

Утім, про кабальну угоду, укладену пані Тимошенко з Москвою, уже говорено-переговорено й зупинятися на ній ми не будемо.

До слова: це дійсно страшний удар по “Газпрому”, оскільки російський газовий монополіст давно уже не є по факту успішною компанією й без цих 4,63 мільярди доларів невідомо як виживатиме. Адже санкціями практично перекреслено для нього можливість перекредитування за межами Росії.

Власних коштів “Газпром” не має і без державної підтримки є фактичним бнкрутом. За 9 місяців минулого року вперше за 19 років компанія показала збиток у 9,2 мільярди рублів. Поки що це не критично, але перспективи дуже загрозливі.

Єдине джерело порятунку – російський бюджет та  Фонд национального благосостояния, котрий переживає дуже важкі часи. Нагдаємо, що Резервний фонд РФ припинив своє існування з 1 січня 2018 року через своє вичерпання.

На 1 січня 2018 року загальний держвний борг суб`єктів Російської федерації 2,315 трильйона рублів, з них трильйон – бюджетних редитів.

І коли лусне цей “пузир”, схоже нвіть Путін та Мєдвєдєв не знають.

План “Анаконда” діє і вчорашня перемога у Стокгольмі ще більш зміцнила сталеві обійми, якими повільно, але невідворотно душиться агресор…

 

Залишити відповідь