ЧОМУ Я НЕ ВІРЮ РЕЙТИНГУ КМІС?

ЧОМУ Я НЕ ВІРЮ РЕЙТИНГУ КМІС?

Зауважую зразу, я дуже поважаю КМІС і регулярно слідкую за їхніми дослідженнями. Але оприлюднений щойно КМІС рейтинг партій і політичних лідерів я вважаю таким, який не відображає реальних електоральних вподобань і от чому.

1. Цитую публікацію КМІС “Методом особистого інтерв’ю опитано 2043 респонденти, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим)…” тобто в кожному з населенних пунків опитали по 18 (!) осіб. Цікаво, а ДЕ їх опитували? Часом не біля офісу “Батьківщини”? Колись мій хороший товариш з Харкова в часи Ющенка провів опитання не 18, а сотні людей біля Харківського університету і біля заводу ХТЗ. І отримав два абсолютно різних результати опитувань. Так що деталі – мають значення.

2. КМІС уже був колись фігурантом скандалу, коли на замовлення партії Медведчука він видав феноменальні результати опитування, а потім з’ясувалося що опитання відбувалося не серед всіх, а серед певної категорії населення. Чи не сталося того самого зараз?

3. Результати опитання КМІС виглядають сенсацією попівняно з… опитаннями того самого КМІС зробленими раніше. КМІС стабільно видає “юльканські” результати. Але. Зараз він заявляє про рейтинг 22.5% у “Батьківщини” і 6.6% у БПП. Але ще у грудні 17-го той самий КМІС показував 17.2% у “Батьківщини” і 13.4% у БПП. А тепер скажіть, це що ж таке мало статися, аби так скажено впав рейтинг правлячої команди і так підскочив відсоток у опозиції, при чому не у тої яка мерзла на міхо-майданчику, а в тої яку фанати Саакашвілі під час прориву кордону обсвистали?

Та не було ніяких катаклізмів. І сутичку з міліцією в Мариїнському парку тут не пришиєш – КМІС чітко пише опитування проходило ще ДО сутички, між 5 і 27 лютого.

Зрештою, якщо рейтинг опозиції настільки високий – чому ми бачимо такі куці протести?

Шановні, ну не буває так! Кожен результат має якусь причину і логіку, рейтинг же озвучений КМІС – абсолютно нелогічний.

А коли так – це попахує махінаціями. Соррі, цьому рейтингу я довіряти не можу.

ДМИТРО ВОВНЯНКО

До слова: дивно (м`яко кажучи) виглядає в цьому опитуванні рейтинг РПЛ Ляшка – цілих 13,7% Це просто фантастика, причому не наукова. Ще 4 місяці тому рейтинг РПЛ коливався в районі 6% і партія просто не могла за такий мізерний термін набрати стільки. Не буває такого.

За останніми викладками КМІС Тимошенко має рейтинг 24,6%, Ляшко 15,5%, Гриценко 12,5%, Порошенко – 9,8%. Але ще в листопаді минулого року Порошенко мав 16,1%, а Тимошенко – 14,4. І це при тому, що тоді в опитувальний лист було вставлено Вакарчука, аби той відтягнув на себе відсотки передусім Порошенка. Не буває в реальному житті подібних “гойдалок”.

До речі, Ляшко 4 місяці тому бовтався аж на 7 місці з 7,5%. Яким чином він збільшив свою електоральну привабливість більш ніж удвічі, обігнавши за темпами зростання рейтингу навіть фантастичний показник Тимошенко, – загадка, яку можуть розкрити хіба що пани з КМІС, бо політологи лише регочуть. Недаремно ці рейтинги, прямо не називаючи брехливими, характеризують іншим словом – “сенсаційні”.

Тому ми сміливо можемо погоджуватися з паном Вовнянком і дати власне визначення професійним зусиллям панів з КМІС. Вибачте за вираз – фуфло це ваше “дослідження”. Халтура.

Утім, це навіть і не приховується. КМІС чесно попередив: “дослідження” проводили “на замовлення клієнта”. 

 

Залишити відповідь