На місце старої морально та технічно застарілої снайперської гвинтівки СВД приходять сучасні снайперські комплекси «Barrett», «Remington» та інших систем.
Поступово українська армія нарожує не просто зуби, а нічогенькі ікла.
До речі, українські легкі снайперські гвинтівки типу VPR-308Win – під набій 7,62×51 мм НАТО та VPR-338LM – під набій калібру 8,58 Lapua Magnum теж дуже непогано себе зарекомендували, незважаючи на обливання їх брудом різноманітними «експертами».
За деякими показниками (кучність та прицільна дальність стрільби) вони кращі за знамениту американську М-25, спеціально розроблену для Сил спецпризначення ЗС США.
Можна також згадати і Z-10 (UR-10) компанії «Зброяр» під набій 308 Winchester 7,62х51 мм (стандарт NATO), яку було прийнято на озброєння минулого року. Саме вона має замінити у військах стару СВД.
У 2017-18 рр. 492 одиниці цієї зброї (яку «експерти» обізвали «мисливським карабіном») за власні кошти придбав для ЗСУ Петро Порошенко.
Також створено спеціальні центри тренувань снайперів. І хоча, за відгуками, процес навчання ще достатньо “сирий”, але дще 4 роки не було взагалі нічого подібного.
На жаль, до сьогодні відчувається брак набоїв до них, оскільки Україна не має власного їх виробництва, що впливає на насичення гвинтівками власного виробництва армії та підрозділів НГУ, хоча «триста восьмих» лік іде на сотні.
На питання чому не налагодити випуск набоїв відповідь дуже проста: ніхто нам не продасть ліцензію на виробництво таких набоїв, натомість дешевше купити готові.
Між іншим, днями оголошено про відкриття постачань не лише нових снайперських комплексів, але й набоїв до них армією США – результат довгої і непростої роботи наших дипломатів та військових.
Проблем ще багато, але одразу їх усі вирішити фізично неможливо. Проте вектор руху викреслено чітко й у найближчому майбутньому українські снайпери (в т. ч. й у складі піхотних підрозділів) зможуть забути снайперську гвинтівку Драгунова, яку у військах за її габарити кличуть “Веслом”.
ПАВЛО ПРАВИЙ
До слова: в Україні уже відкрито виробництво набоїв до пістолетів потужністю 14,5 млн штук на рік, готується відкриття ліній з виробництва набоїв до стрілецької зброї калібру 5,45 до 14,5 мм до озброєнь радянського зразку, на які є найбільший попит в зоні ССО.