Будь-який ремонт починається із закупівлі необхідних матеріалів. Від їх правильного вибору залежить якість ремонту квартириу Львові. Отже, необхідно купувати лише якісні та безпечні матеріали, спираючись при цьому на свій бюджет. Також варто звернути увагу на особливості монтажу, якщо він буде надто складний, то й роботи коштуватимуть дорожче.
Які матеріали необхідні для чорнового оздоблення
Чорнова обробка включає вирівнювання поверхонь стелі і стін, стяжку підлоги, підведення і встановлення комунікацій і електрики. Цей етап дуже важливий саме від правильності виконання робіт на цьому етапі залежить якість майбутнього ремонту.
Стяжка підлоги. До вибору стяжки підлоги потрібно підійти відповідально, щоб уникнути просідання підлоги, а також появи щілин. Види стяжки підлоги можна розділити на мокру, напівсуху та суху. До плюсів сухої стяжки можна віднести швидкість роботи, але великий ризик, що підлога буде просідати в місцях де багато ходять. Напівсуха стяжка ж обійдеться дешевше за мокру, але її не зробиш у квартирах вище 18 поверху. Мокра стяжка заливається на будь-яку товщину і площу, але довго сохне.
Матеріали для вирівнювання поверхонь: шпаклівка (старт та фініш), гіпсокартон, штукатурка, ґрунтовка. Гіпсокартон легкий у монтажі, подолати його установку можна і самому. Кріпиться гіпсокартон до спеціальних напрямних профілів.
Матеріали для комунікації – це електрика (кабелі, щитки, гофра), труби водопровідні та каналізаційні.
Витратні матеріали: монтажна піна, шурупи, шурупи, пензлики, свердла, герметик, маяки і т.д.
Які матеріали необхідні для чистового оздоблення
Після закінчення всіх чорнових робіт можна приступати до завершального етапу ремонту – чистового оздоблення. Вибір матеріалу залежить від вашого бюджету та переваг. Розглянемо основні пункти:
- Підлогове покриття
- Матеріали для оздоблення стін
- Стельові матеріали
- Електрика
- Матеріали для декору
Сьогодні на ринку представлений великий вибір покриття для підлоги: ламінат, лінолеум, паркет. Додатково до них знадобляться підкладка та плінтуса. При виборі покриття краще враховувати як вартість матеріалів, а й особливості укладання. Якщо лінолеум, наприклад, можна покласти самим, то укладання паркету варто довірити професіоналам.
Для стін найчастіше використовують різні види шпалер, стінові панелі, декоративну штукатурку. Всупереч поширеній думці, шпалери, як і раніше, популярні завдяки великій кількості різновидів:
- Фотошпалери
- Акрилові
- Вінілові
- Натуральні шпалери
- Текстильні
- Рідкі
- Склошпалери
Якщо на стінах присутні нерівності, то більш відповідними будуть шпалери з вінілової, флізелінової або текстильної основи. Такі шпалери приховують незначні недоліки стін. Якщо стіна має ідеально рівну поверхню, то вибір можна зупинити на паперових або рідких шпалерах. При виборі оздоблювальних матеріалів для стін варто керуватися ступенем вигоряння, можливістю миття або сухого чищення.
Стінові панелі вигідні тим, що їх можна монтувати на стіну із різними дефектами. Випускається у вигляді плит, рейок та листів. Під стінові панелі не потрібно штукатурити стіни.
Сучасні стелі також змусять власників житла подумати. Зараз використовують натяжні, підвісні та класично фарбовані. Економічним варіантом може стати стельова плитка.
Важливо пам’ятати про електрику та вибирати вимикачі, розетки та підрозетники під стиль приміщення. Так для квартири у стилі лофт підійдуть ретро-вимикачі. Крім того, при виборі виробників слід подумати і про безпеку.
Сучасні матеріали для оздоблення квартири
Склошпалери. Цей вид обробки з’явився відносно недавно. Технічно – це шпалери під фарбування, тому що вони представлені виключно у білому кольорі. Вони вважаються екологічно чистим матеріалом, що не містить шкідливих хімічних добавок. Термін експлуатації цього виду шпалер сягає 30 років. Виробники відзначають, що вони стійкі до води та вигоряння від сонячних променів.
Стінові 3D панелі – матеріал міцний та безпечний. З їх допомогою можна створити незвичайний дизайн інтер’єру. Крім того, такі панелі мають гарну ізоляцію.
Декоративна штукатурка – мінеральна, акрилова та силікатна. Покриття у акрилової штукатурки міцне та стійке до механічних впливів. А ось у ванній, де підвищена вологість краще використовувати мінеральну. Силікатна штукатурка є стійкою проти плісняви.