Вихід США та Росії з Угоди про заборону ракет середньої та меншої дальності матиме несподіваний наслідок для України. Російські «Іскандери» давно не сміються.
В цій ситуації українська сторона цілком може заявити: «Якщо ви вийшли з угоди, то чому ми маємо її дотримуватися?»
Таку думку висловив зокрема й колишній посол США в Україні Стівен Пайфер.
А й справді – чому?
Україна матиме право розробляти та мати на озброєнні балістичні та крилаті ракети дальністю від 500 до 5500 кілометрів. Останнє число говорить про те, що в разі здійснення Україною такого проекту, в радіус дії її ракет потрапляє вся європейська територія Російської Федерації і далі за Урал.
Конструкторське бюро «Південне» цілком здатне розробити, а підприємство «Південмаш» побудувати сучасні ракетні комплекси для ЗСУ. Ту само крилату ракету «Нептун» можна цілком довести до дальності 550-1000 кілометрів.
Найголовніше, «накриваються» усі оперативно-стратегічні побудови російських військ, зосереджених проти України на всю їхню глибину: склади, аеродроми, командні пункти тощо – все, без чого неможливо воювати.
Таким чином за кілька років широкомасштабна відкрита агресія Кремля проти України стане – скажемо так – дуже ризикованою. І не лише Кремля, між іншим.
Україна перетвориться на ще більш цінного союзника для Заходу. Хоча є й негативні моменти: у випадку масштабного конфлікту між НАТО та Росією з використанням ядерної зброї ми потрапляємо під удар першими.
ПАВЛО ПРАВИЙ
До слова: слушне зауваження: від прийняття політичного рішення (якщо воно буде) до розробки, створення і насичення ракетами середньої і меншої дальності дійсно пройдуть роки. Але все ж це буде початок нових якісних змін в Збройних силах, які будуть здатні не лише на захист, але й на адекватну відповідь агресору.