Окупанти намагалися влізти в окопи українських захисників: як пройшла доба в ООС – сюжет

Окупанти намагалися влізти в окопи українських захисників: як пройшла доба в ООС – сюжет
Перемир’я дало змогу повернутися окупантам на позиції, з яких кілька років тому відступали

Чотири рази від початку доби окупанти порушили режим тиші. Про це повідомили у прес-центрі штабу Операції Об’єднаних сил. Намагалися перетнути Бахмутську трасу і влізти просто в окопи українських захисників. Оборонці Кримського на Луганщині розповіли про невдалу спробу диверсії ворожих розвідників. Армійці вчасно помітили і зупинили окупантів. Подробиці провокації дізнавалася журналістка “5 каналу”.

 

 

Ще одна диверсія окупантів. Тепер поблизу Кримського на Луганщині. Цієї неділі бойовики намагалися перетнути лінію розмежування.

“2 особи перейшли дорогу і намагалися вчинити диверсію. Ми швидко помітили їх і по взаємодії зв’язалися з сусідом з права і попередили їх”, – розповідає військовослужбовець ЗСУ Сергій.

Поки Сергій повідомляв своєму підрозділу про небезпеку, Андрій спостерігав за диверсантами. У бік українського війська ті йшли зі зброєю.

“Так, як ми бачимо в оптику, темна форма, схожа на російську. Це не означає, що то російські війська. Але просто там дешевше. Хлопці, сусіди, зробили так, щоб вони більше не ходили. Налякали їх”, – зазчає військовослужбовець ЗСУ Андрій.

Дмитро чистить автомат. Каже, в умовах перемир’я зброя – не для атак, а для захисту. Адже обстріли й провокації поблизу Бахмутської траси на Луганщині не припиняються впродовж кількох місяців.

“Зброя завжди має бути напоготові, щоби будь-якої миті, в будь-який час дня і ночі вибігти,і дати адекватну відповідь ворогу”, – зауважує військовослужбовець Дмитро.

Армійці показують колекцію залишків боєприпасів, які летять у їхній бік. Це і кулі, і гранати, і навіть міни. Найчастіше бойовики використовують уламкові гранати.

“ВОГ! ВОГ-25. Постріл виконується на 400 метрів. Радіус розльоту осколків 7-12 метрів. Вона не вбиває, але дуже тяжкі поранення”, – додає військовослужбовець Сергій.

Саме такими боєприпасами цієї неділі найбільше закидували окупанти, згадує Сергій. А ще у бік українських бійців летів майже увесь арсенал стрілецької зброї. Після 40-хвилинної провокації поки що ворожа зброя мовчить. Ранком понеділка тишу поблизу позицій українських захисників час від часу порушують потужні вибухи. Армійці пояснюють, це окупанти риють шанці за допомогою вибухівки. А ще перемир’я дало змогу повернутися окупантам на позиції, з яких кілька років тому відступали, каже Андрій. Поки бойовики розчищали та дооблаштовували там вогневі позиції, стріляти у їхній бік було не можна. На такі дії ворога відповідь Мінськими угодами не передбачена.

Вікторія Ковальова, Олекснадр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, “5 канал”

 

Залишити відповідь