СБУ затримала розвідника окупантів: що він розповів та яка ситуація нині на околицях Горлівки

СБУ затримала розвідника окупантів: що він розповів та яка ситуація нині на околицях Горлівки
Інтерв’ю з розвідником бойовиків “5 канал” отримав із власних джерел

Уже кілька тижнів підступи до окупованої Горлівки – одна з найгарячіших ділянок фронту. Аби дістатися українських позицій, боєць, який супроводжує знімальну групу, рекомендує бігти. Висоти довкола контролюють окупанти і там розмістили своїх снайперів.

 

“Снайпери працюють практично кожен день”, – каже боєць “Таліб”.

“Два капри стоїть і відкриті терикони теж їхні. З висоти працюють вони”, – зауважує боєць “Калмик”.

Окрім висот і териконів, ворожі стрільці облюбували собі укриття на водонапірній станції на околиці Горлівки. Звідти, прикриваючись важливою інфраструктурою, мало не щодня стріляють снайпери. В українському підрозділі були втрати.

“Вони розуміли чудово, що це є об’єктом критичної цивільної інфраструктури, і ми не можемо наносити вогневе ураження. Що може слугувати приводом, щоб звинуватити нас у гуманітарній катастрофі для цивільних”, – пояснює військовослужбовець В’ячеслав.

9 травня спецпризначенці СБУ поблизу лінії фронту піймали ворожого розвідника. Він стежив за українськими військовими та коригував дії російсько-окупаційних військ. Інтерв’ю з розвідником бойовиків ми отримали з власних джерел. У ньому він зізнається: терористи використовували водонапірну станцію як військовий об’єкт.

“На водонасосну станцію було завезено велику кількість вибухових речовин і боєприпасів, для провокаційних дій проти Збройних сил України. Унаслідок недбалого ставлення з вибуховими речовинами був проведений вибух. Тому насосна станція була зруйнована”, – розповідає розвідник незаконного збройного формування.

Момент вибуху на станції зафіксувала камера спостереження армійців. Ворожий вогонь з цієї точки припинився.

“Пострілів саме звідти, з тієї позиції, ми поки не спостерігали. Дай Боже так буде й далі”, – каже В’ячеслав.

Однак з усіх інших ворожих позицій вогонь не припиняється. Чуємо вибухи зовсім недалеко.

Поблизу українських позицій перебуває мобільна група Спільного центру контролю та координації вогню. Вони розповідають про порушення, які фіксують на цій ділянці фронту останнім часом.

“В основному використовують ствольну артилерію 122, 152 міліметри, міномети 120-го і 82-го калібру, також дистанційне мінування з ручного протитанкового гранатомета”, – зазначив офіцер-спостерігач Спільного центру контролю координації вогню “Білий”.

Офіцери СЦКК фіксують порушення і надсилають доповіді з доказами Моніторинговій місії ОБСЄ. Однак окупанти вогню не припиняють.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, з Донецької області, “5 канал”

 

Залишити відповідь