ПАРУБІЙ: ЗАГРОЗА АТАКИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ Є ВИСОКОЮ

ПАРУБІЙ: ЗАГРОЗА АТАКИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ Є ВИСОКОЮ

Загроза атаки Верховної Ради України є досить висока. Про це сказав голова парламенту Андрій Парубій на брифінгу з приводу ситуації із затриманням Володимира Рубана та доцільністю посилення охорони адміністративних будівель і, зокрема, парламенту України.

Він подякував СБУ і правоохоронним органам за проведення цієї операції, яка “ще раз підтверджує, що наміри Путіна по дестабілізації ситуації в Україні залишаються і є актуальними як ніколи, в тому числі передбачаючи величезну кількість жертв”.

“Я весь час наголошував, що їхньої головною ціллю для атаки це є український парламент. І на жаль, ця зброя, яка була вилучена, демонструє, наскільки вразливим може бути і український парламент до подібного роду атак — міномети, які можуть на віддалі кількасот метрів кидати бойові гранати”, – підкреслив Парубій.

За його словами, такі міномети можуть непомітно для нинішньої системи безпеки “атакувати український парламент”. “Загроза ця, на моє переконання, є дуже високого рівня”, – підкреслив Парубій. За його словами, вкрай важливо збільшити заходи безпеки, але “також і дуже важливе розуміння того, що був перехоплений один сценарій і один з потоків по дестабілізації, але це не єдиний сценарій, що такі сценарії можуть реалізовуватись і надалі”.

За його словами в такій ситуації важливе посилення безпеки Верховної Ради і урядового кварталу, а також “важливе розуміння цієї проблеми і цієї небезпеки і тут – в залі ВР, і також поміж журналістів, і спільна дія, щоб не допустити таких сценаріїв в зал ВР”.

Він додав, що за задумом терористів сценарій мав здійснюватися і зовні, і в середині парламенту. Як повідомляв УНІАН, 8 березня на КПВВ на лінії розмежування правоохоронці затримали керівника Центру звільнення полонених “Офіцерський корпус” Рубана з арсеналом зброї, схованої у меблях.

Рубана підозрюють у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 14 (готування до злочину), ч. 3 ст. 258 (терористичний акт) та ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.

9 березня голова СБУ Василь Грицак заявив, що Службі безпеки вдалося запобігти масштабним терактам, які мали бути вчинені найближчим часом у Києві та інших містах. За словами Грицака, Рубан разом із ватажками «ДНР» готував теракти у центрі Києва, зловмисники планували обстріляти з мінометів будинки.

Рубан відкинув усі пред’явлені йому обвинувачення та заявив, що не знав про наявність в автомобілі зброї. Суд обрав Рубану запобіжний захід у вигляді взяття під варту терміном 60 діб.

До слова: Сьогодні СБУ провела масштабні сліждчо-оперативні заходи, здійснивши більш ніж 25 обшуків.
“Під час обшуків вилучено пропагандистські матеріали, зброя, вибухівка і багато інші докази підривної роботи проти нашої країни”, – повідомила спікер СБУ Олена Гітлянська.

Вона також наголосила, що обшуки пройшли також у журналістів. “Серед цих людей є ті, хто має відношення до журналістського цеху, але приналежність до професії не може бути індульгенцією від законної відповідальності за антидержавні дії. Тому просимо вас не давати передчасні оцінки до оприлюднення всіх матеріалів”.

Деталі спецоперації СБУ повідомить після завершення обшуків, але можна припускати, що вони проводяться якраз в межах слідства по “справі Рубана”. Не відомо також, як ці події пов`язвно з виїздом до Голландії групи осіб, які протягом кількох місяців “розхитували ситуацію” в країні, зокрема народних депутатів Семенченка та Парасюка. За наявною інформацією, сьогодні вранці за кордон буцімто вирушила і народний депутат Надія Савченко.

Джерело: http://expres.ua/news/2018/03/12/287391-parubiy-rozpoviv-vysoku-zagrozu-ataky-verhovnoyi-rady

 

 

 

 

Залишити відповідь