СБУ ЛІКВІДУВАЛА ГРУПУ ПРОФЕСІЙНИХ РОСІЙСЬКИХ АГЕНТІВ

СБУ ЛІКВІДУВАЛА ГРУПУ ПРОФЕСІЙНИХ РОСІЙСЬКИХ АГЕНТІВ

Вчергове СБУ спрацювала оперативно і професійно, затримавши 7 учасників російської терористичної групи. Не обійшлося без везіння, але в такій справі воно завжди мусить бути. Намалюємо невеличкий детективчик – як це могло відбуватися.

Отже, 4 квітня один з російських агентів громадянин РФ Олексій Комаричев закладав вибуховий пристрій під автомашину співробітника української розвідки. Але щось пішло не так і бомба спрацювала самовільно. В результаті Комаричев отримав важке поранення і його було доставлено до лікарні.

Далі, очевидно, було прийнято рішення на проведення оперативної комбінації. Терориста оголосили померлим. Це мало заспокоїти інших членів групи: немає людини – немає проблеми й вийти на них українські спецслужби не зможуть.

А тим часом Комаричев – як кажуть контррозвідники – “співав”. Отриимавши від нього інформацію про співучасників, оперативник СБУ швиденько усіх “вирахували” і пов`язали в буквальному сенсі цього слова.

Зовні (у нас безліч “диванних експертів”) може здатися, що все дуже просто. І лише ті, хто знайомий зі специфікою оперативної роботи, уявляють, яка пекельна праця й скільки безсонних ночей за цим стоїть.

Про тактику та методи ОРД, які було застосовано під час операції, не говоритимемо – ніззя.

За словами голлови СБУ Василя Грицака, з Комаричевим діяв інший громадянин РФ – Дзортов Тимур Мовлайович. Прізвища ще 5 членів ДРГ не називаються. Але відомо про затримання ще однієї особи з числа місцевих зрадників, яка допомагала терористам.

Встановлено, що Комаричев у різний час проходив службу як офіцер полку охорони уряду РФ (Президентський полк) та Федеральної служби РФ із контролю за обігом наркотиків. У 2016 року  його було звільнено начебто через компрометуючі обставини, що не завадило йому перейти на службу до ГРУ МО РФ, очевидно – в якості польового агента та керівника ДРГ.

Саме ця група, як заявив Василь Грицак, 27 червня 2017 року здійснила теракт, в результаті якого загинув генерал української військової розвідки Максим Шаповал.

За словами очільника СБУ, на території України можуть діяти кілька подібних груп.

ПАВЛО ПРАВИЙ

До слова: затримання такої великої групи агентів-терористів з чітким слідом до російських спецслужб мало б спричинити справжню сенсаційну хвилю в українських ЗМІ. З просторими коментарями експетів, багатогодинними дискусіями, звинувченнями особисто Путіна в поширенні тероризму на територію суверенної держави – адже між нами офційно мир, як стверджує Кремль.

Проте нічого цього немає. Нашим експертам і журналістам це не цікаво. Чи не через те, що давно у свідомість українців за допомогою наших ЗМІ вкладається мантра про “громадянську війну”? 

 

Залишити відповідь