УДАР ПО АГЕНТУРІ ФСБ У ПОЛЬЩІ. Перші наслідки

УДАР ПО АГЕНТУРІ ФСБ У ПОЛЬЩІ. Перші наслідки

Цікава інформація надходить з Польщі. Після того, як цією країною прокотилася хвиля побиття українців на етнічному ґрунті та інших антиукраїнських провокацій, влада нарешті взялася наводити лад.

І «несподівано» з’ясувалося, що польськими шовіністами були… агенти російських спецслужб.

Так, у травні було затримано 5 осіб, які мали російське, або подвійне громадянство, як, наприклад, Катерина Ц., яка представлялася Катажиною Цвільською, або Анастасія З., яких випровадили з країни.

Як заявив речник міністра-координатора спецслужб Станіслав Жарин, остання «… підтримувала польські проросійські кола і передала директиви російських спецслужб».

Одночасно польські спецслужби вдарили по проросійських маргінальних політичних колах. Зокрема, пройшли обшуки та затримання членів партії «Zmiana» («Зміна»). Агентство внутрішньої безпеки Польщі (АБВ) заарештувало її лідера Матеуша Піскорського.

Він був частим гостем російського телебачення «Russia Today», часто їздив на окуповану Росією територію східної України. Був «спостерігачем» на псевдовиборах у 2014 році в Криму, а також на окупованих територіях Луганської та Донецької областей.

До речі, зверніть увагу на символіку цієї партії. Нічого не нагадує? Ось таким чином Кремль “бореться з фашизмом”…

Цікаво, що рівно рік тому в Польщі теж відбулися масовані обшуки в помешканнях проросійських активістів, однак на загальну картину це практично не вплинуло. Зараз все змінилося.

У польському сегменті соцмереж раптом зникли десятки антиукраїнських груп, що «розкручували» тему «східних кресів», «польського Львова» тощо. Значно зменшилася кількість антиукраїнських публікацій.

Чи то влада країни дійсно нарешті серйозно наступила на шию російській агентурі та фінансованим з Кремля націоналістичним організаціям, чи то у Путіна не вистачає ресурсів, але позитивні зрушення є.

І якщо у березні серйозно казали про наростання системної кризи в україно-польських стосунках, то тепер політики констатують виправлення ситуації.

Так, Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, виступаючи 9 червня біля Меморіалу жертв тоталітаризму в Харкові, заявив, що останнім часом «поборено паростки негативних емоцій», українська і польська сторони проявили відкритість до подальшого конструктивного співробітництва, зокрема, в питаннях збереження місць пам’яті і поховання жертв воєн і політичних репресій.

Схоже, що нам вдалося виграти ще одну битву в гібридній війні з путінською Росією.

До слова: практично одночасно з операцією польських спецслужб у Києві також пойшли аналогічні заходи. Нагадаємо, що керівник “РИА Новости-Україна” Вишинський зааарештуваний 17 травня, менш ніж за добу до арешту Піскорського.

Дуже схоже на скоординовану операцію

Автор: Павло Правий

Залишити відповідь