ПУТІНІЗАЦІЯ ПОЛЬЩІ: центр Європи накриває тінь від Кремля

ПУТІНІЗАЦІЯ ПОЛЬЩІ: центр Європи накриває тінь від Кремля

Польський орел візрекалює Московского? Відомий польський журналіст, видавець і дисидент Адам Міхник висловив те, про що наразі в Польщі мало хто наважується говорити: ця країна стрімко перетворюється на тінь путінської Росії.

«У Польщі, як і в Угорщині, йде процес повільної «путінізації», перемагає путінський погляд, образ мислення. Це означає, що поступово рухаємося до режиму однієї партії, всі інші відкидаються на узбіччя, як зараз в Росії. Маємо справу з перетворенням держави права в державу партії і її номенклатури », – вважає Міхнік.

За його словами, в Польщі всіляко обмежуються свободи і обмежуються повноваження судів.

«Протягом двох років вщент знищено візерунок польських стосунків з сусідами, які будувалися 27 років. З віднедавна Польща конфліктує з Україною, Німеччиною, Брюсселем, а тепер з Ізраїлем і Америкою. Щоб стільки всього наробити собі раптом, – то треба бути або агентом Путіна, або ідіотом», – не жаліє похмурих фарб Міхнік.

Як відомо, від літа минулого року в Польщі фактично знищено одну з гілок влади – судову, оскільки в цій країні суди віддано під контроль виконавчої гілки, тобто Уряду. Щодалі помітнішими стають інші симптоми формування авторитарної влади однієї партії – «Право і справедливість» та однієї людини – президента Анджея Дуди.

А ще в Польщі з кожним місцем зростає рівень націонал-радикалізму. І уже не дивиною виглядають марші польских шовіністів.

Дуже схоже на те, що уже давно відбувається в Росії. 

Польський дисидент (так, відтепер в Польщі є і така категорія людей) не скупиться на гострі слова:

«Дійшли до того, що Валенсу(!!!) звинувачують в тому, що нібито був агентом польських радянських спецслужб. Про що далі говорити… Паралельно з цим пропагується теорія, поляки є «втіленої невинністю», ніколи нічого поганого не робили, ось тільки все кривдили нас. Тепер, мовляв, ті кривдники повинні вибачатися» – резюмує Міхнік.

До слова: останнім часом в Польщі спостерігається відверта тенденція до реанімування старих шовіністичних ідей, які виявляються в т. ч. і у практично відвертих територіальних претензій з боку офіційних польських посадовців до України.

Так, на початку листопада 2017 року Віце-консул генерального консульства Польщі в Луцьку Марек Запур завив, що «Львів – то є польське місто, і в сучасності можна стверджувати, що Україна подібним шляхом окупувала Крим і Донбас».

За дивним збігом обставин, через 3 дні після цієї заяви у Варшаві пройшов багатотисячний мітинг польських шовіністів під банером «Пам’ятаємо Львів і Вільнюс».

Глибокий негативний резонанс отримала звістка про те, що нові кораблі Польщі, які будуються зараз в Китаї, буде названо на честь «колишніх польських міст» це будуть «Львів», «Тернопіль» та «Вільнюс».

Вже стали непоодинокими випадки жорстокого побиття в Польщі громадян України на ґрунті національної неприязні. Словом, підстав вважати, що Адам Міхнік має рацію і Польща скочується в «путінізацію», захворівши на імперський шовінізм, все більше.

Залишається лише здогадуватися, яку роль в цьому відіграє російська агентура на самісінькій верхівці польської влади. Утім, як і угорської, про що теж згадав польський дисидент.

Принаймні, саме з Москви останнім часом виходить наполегливий посил про те, що ЄС скоро кінець, а Росія і Польща поділять Європу, маючи на увазі передусім Україну, Білорусь та країни Балтії. 

Невже не за горами той час, коли в Кремлі Путін та Дуда відкрито ділитимуться: тобі Тернопіль, Львів і Вільнюс, а мені – Київ, Мінськ і Рига?

ПАВЛО ПРАВИЙ

Залишити відповідь