УКРАЇНА ПРИДБАЛА “КРИЛАТИХ ДИВЕРСАНТІВ”

УКРАЇНА ПРИДБАЛА “КРИЛАТИХ ДИВЕРСАНТІВ”

А поки хтось там з кандидатів у верховні головнокомандувачі готується на колінах перед Путіним повзти, вимолюючи прощення, Україна посилюється. Стало відомо про купівлю в Туреччини новітніх ударних БПЛА. Коротко про те, що вони можуть.

Оперативно-тактичні середньовисотні важкі розвідувально-ударні безпілотні апарати «Bayraktar TB2» озброюються сучасними високоточними ракетами й призначені для розвідки та знищення широкого спектру цілей.

Завдяки тому, що БПЛА менший за літаки і його виконано з композитних матеріалів, машину важко засікти за допомогою локаторів і ще важче збити. Він має більш досконалу систему управління та програмне забезпечення, ніж знаменитий ізраїльський БПЛA «Херон».

«Bayraktar TB2» оснащено системою злету та посадки в автоматичному режимі. Максимальна висота польоту – майже 7 кілометрів. Крейсерська швидкість – 130 км на годину, максимальна – 222.

Мало? А йому поспішати нема куди. «Bayraktar TB2» може триматися у повітрі 24 години (абсолютний світовий рекорд в цьому класі БПЛА), – цей ударний безпілотник може довго і непомітно висіти над районом бойових дій, очікуючи на цілевказання й потім наносити раптовий точний удар керованими ракетами ОMTAS з дальністю пуска 4 кілометри, які керуються прицільним комплексом безпілотника.

Легкі компактні двигуни внутрішнього згоряння набагато менш гучні, аніж реактивні, що додає апаратам малопомітності.

Передбачається й можливість застосування високоточних авіабомб. Під час тестувань з борту «Bayraktar TB2» на висоті 4800 метрів було скинуто керовану авіабомбу SMM (плануюча з лазерним наведенням), котра вразила мішень розміром 3х3 метри на відстані 8 км.

Чим так подобається цей БПЛА? «Джавеліни» можна застосовувати переважно проти бронетіхніки безпосередньо на передовій. Bayraktar може діяти на всю глибину окупованих росіянами територрій на Донбасі й вражати будь-яку ціль навибір.

Його можна назвати «Убивцем танків», але не лише танками одними: склади боєприпасів, мобільні та стаціонарні ЗРК, самоходні артилерійські системи та системи залпового вогню і навіть кораблі може успішно вражати «Bayraktar TB2». А за потреби і яке-небудь кафе «Сепар», або особистий бункер фюрера місцевих орків.

Тобто за великим рахунком, найкращие визначення для нього – «Крилатий диверсант», який, до речі, уже гарно зарекомендуав себе в операціях проти курдських сепаратистів.

Відомо, що наразі Україною придбано 6 таких апаратів, 2 наземні станції управління та засоби технічного обслуговування на загальну суму 69 млн доларів.

Придбано також 200 керованих ракет. Передбачається їх виготовлення в Україні за ліцензією.

І. ШУЛЯК

Залишити відповідь