“ПОТРІЙНИЙ ШАХ” ВІД ПУТІНА: Україна на краю прірви

“ПОТРІЙНИЙ ШАХ” ВІД ПУТІНА: Україна на краю прірви

Отже, Путін підписав указ про надання громадянства РФ мешканцям окупованих територій Донбасу. Тим, хто має паспорти ЛНР та ДНР. Багато хто питає як це корелюється з можливими планами Кремля розв’язати повномасштабну війну з Україною.

Скептики кажуть: Путін давно міг би напасти, якби захотів, і без роздачі російських паспортів. Міг би. Але.

Війна також має свої правила. Одним з них є мудрий термін casus belli – привід для війни. Навіть такі маніяки, що не визнавали людських законів, як Гітлер і Сталін, створювали цей самий casus belli. Згадуємо про нібито напад поляків на радіостанцію в Гляйвіці або нібито обстріл фінами радянської території.

У 2014 році росіяни провокували Україну на оголошення війни, обстрілюючи її територію через кордон. Україна на це не піддалася і війна пішла в русло «гібридної».

Пройшло 5 років і перевести її у відкриту не можна. Для міжнародної спільноти це виглядатиме як відкрита агресія, яка не потребує доказів – ось вони, регулярні частини російської армії, наступають.

Це у свою чергу (хочуть вони того чи ні) змусить ООН, НАТО та ЄС за принципом послідовності оголосити масштабні санкції включно з ембарго на продаж Росією нафти, газу, лісу, металу, пшениці та багато чого іншого. Згадуємо Ірак і програму «Нафта в обмін на продовольство».

Чим це закінчилося для режиму Хусейна відомо всім.
Зараз Путін знаходиться у пастці, яку він сам же й змайстрував, оголосивши в рамках «гібридної війни», що на Донбасі йде «громадянська війна», а росіян там «нет».

Путін міг би вдертися під приводом захисту «русскоязычных граждан» України. Але на окупованій частині Донбасу російськомовне населення ніхто не обстрілює й не «геноцидить». Порзиційні бої між ЗСУ та збройними формуваннями сепаратистів на «геноцид» ніяк не тягнуть, а в Харкові, Дніпрі, Бердянську і П’ятихатках ніхто російськомовним язики (як би того бажав Кремль) не ріже.

Якщо в ОРДЛО видадуть російські паспорти – ситуація зміниться.
Тут два варіанти.

Жорсткий – визнання Москвою ЛНР та ДНР і включення їх у склад РФ. На територію ОРДЛО заходять російські війська. Це загрожує посиленням санкцій.

М’який – «республіки» залишаються в нинішньому стані, але на Донбас заводяться російській війська уже під виглядом «миротворців» для «захисту громадян РФ».
В будь-якому випадку російські війська уже відкрито й офіційно зайдуть і стануть проти ЗСУ замість «ополченців».

Чим це загрожує? Після кількох обмінів вогнем росіяни звинуватять ЗСУ в обстрілі своїх «миротворців». Той самий casus belli, який потрібен для відкриття бойових дій.

Проте широкомасштабні війна несе високі ризики. Скоріше за все ставка на інший варіант, який для Москви близький до ідеального: головнокомандувач ЗСУ категорично забороняє стріляти по російських військах, аби уникнути війни. Росіяни теж не стріляють. Конфлікт заморожується. Як в Абхазії та Придністров’ї.

Ті, кому не подобаються бойові дії, які йдуть нині, не розуміють: постійні взаємні обстріли та дії ДРГ на Донбасі вигідні Україні. Це не дає війні «вкритися кригою».

Якщо війна там зупиниться у відповідності до всім відомого рецепту «прекратить стрелять» ОРДЛО перетвориться на другу Абхазію, через кілька місяців найболючіші санкції з Російської Федерації буде знято.

А питання Криму розтягнеться на довгі роки.

Власне, напевне, це і є стратегічною метою Кремля. Саме для цього паспорти. Тамтешні «ватники» радітимуть: нарешті! Нарешті ми в Росії. Нарешті «російські пенсії».

ПАВЛО ПРАВИЙ

До слова: є й третій варіант. Цей указ Путіна – шантаж. Оті два варіанти, про які говорилося вище, буде доведено до відома Володимира Зеленського та його «команди». І поставлено перед вибором: або-або.

Або відбудеться ось так, або ви припиняєте війну, ідете на переговори з ЛНР-ДНР і забираєте їх у склад України на наших умовах. А умови буде виставлено такі, що Україна миттєво перетвориться на домініон Російської Федерації.

І тоді ми самі офіційно визнаємо Крим російським. І тоді ВСІ санкції з Росії буде знято.

Такий собі “потрійний шах” від Путіна. В звичайних класичних шахах він неможливий. На відміну від політики.

Порошенко з його геніальним дипломатичним талантом й стратегічним мисленням міг би щось вигадати. Зеленський… Щодо Зеленського, на жаль, такої упевненості немає.

Залишити відповідь