Гіганти української індустрії підуть “з молотка” цього року. Серед них Одеський припортовий завод, “Турбоатом”, ЗАЛК, “Електроважмаш” та інші.
Фонд державного майна України підготував презентацію найбільших об’єктів, які планується приватизувати в країні в 2018 році, повідомив на своїй сторінці у Facebook виконуючий обов’язки голови ФДМУ Віталій Трубаров.
В презентації є опис кожного підприємства, а також інформація про фінансово-економічний стан за підсумками першого півріччя 2017 року. У списку, зокрема, ПАТ “Центренерго”, ПАТ “Одеський припортовий завод”, ПАТ “Турбоатом”, ПАТ “Сумихімпром”, ПАТ “Аграрний фонд”, ДП “Завод “Електроважмаш”, ПАТ “Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат”, ПАТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”, ДП “Дніпровський електровозобудівний завод”, ДП “Новопокровський комбінат хлібопродуктів”, ЗАТ “Президент-готель”.
Сфера енергетики представлена шістьма обленерго (“Хмельницькобленерго”, “Тернопільобленерго”, “Миколаївобленерго”, “Харківобленерго”, “Запоріжжяобленерго”, “Черкасиобленерго”) та чотирма теплогенеруючими підприємствами (“Херсонська ТЕЦ”, “Миколаївська ТЕЦ”, “Дніпровська ТЕЦ”, “Криворізька ТЕЦ”).
Найбільш привабливим вартості активів і чистого прибутку виглядає “Центренерго”, показники якого за підсумками перших шести місяців 2017 року становили, відповідно, 10,21 мільярда гривень і 2,02 мільярда гривень.
Встановлено, що при проведенні великої приватизації будуть залучатися міжнародні радники, а мала приватизація проходитиме на електронних торгах. До групи малої приватизації потрапляють об’єкти нерухомості, невеликі підприємства, а в групу великої приватизації входять об’єкти, активи яких перевищують 250 мільйонів гривень.
Державний бюджет на 2018 рік передбачає 21,3 млрд грн надходжень від приватизації. У 2017 році доходи від продажу держактивів планувалися на рівні 17,1 мільярда гривень, однак фактичні надходження склали 3,4 мільярда гривень. Загалом уряд планує приватизувати понад 900 держкомпаній.
До слова: далеко не факт, що плани з пиватизації вдасться реалізувати – приклад минулого року є яскравим тому свідченням. У країну, яка воює та ще й перебуває в перманентно нестабільному політичному стані не інвестують. Згадуємо, як провалилися спроби Петра Порошенка продати свій бізнес.
В тому числі й для того, аби максимально унеможливити інвестиції в економіку України, Росія робить все, аби “розхитати” ситуацію. Яскравий приклад – розкрита СБУ організація терористичного акту проти Верховної Ради, в якій, за нявною інформацією, причетні нардеп Надія Савченко та близький до Віктора Медведчука “волонтер” Володлимир Рубан.