Як вирощувати свіжі овочі, екзотичні трави та красиві квіти майже цілий рік.

Як вирощувати свіжі овочі, екзотичні трави та красиві квіти майже цілий рік.

Отже, ви хочете рости цілий рік? А може продовжити садовий сезон? Вас цікавить вирощування рослин, які зазвичай не виживають у вашому лісі? Якщо відповідь на будь-яке з цих питань «так», то теплиця може бути для вас.

Хобі теплиці

Комплект теплиці https://novateplica.com.ua/uk/ на задньому дворі може забезпечити стабільне тепле середовище, де рослини можна вирощувати цілий рік. Їх також можна використовувати для швидкого початку вегетаційного періоду, коли рослини, такі як помідори та перець, висаджують рано, а пізніше переносять у сад. Незалежно від того, чому ви бажаєте мати теплицю, існує кілька типів, стилів і вартості майже для кожного, хто хоче розпочати садівництво під склом — або полікарбонатом, якщо на те пішло!

Для вирощування під укриттям потрібне спеціальне обладнання, але не хвилюйтеся. Ми знаємо, що вам потрібно. У нас є те, що ви шукаєте, від горщиків для розсадників і  вихідних матеріалів для насіння  до світильників для вирощування  та  опор для рослин!

Починаємо

Перше, що потрібно визначити при покупці або будівництві теплиці, це те, скільки місця для вирощування вам знадобиться. Майте на увазі, що теплиця – це довгострокова інвестиція. Ваш вибір має бути достатньо великим, щоб забезпечити достатньо місця на довгі роки. У багатьох випадках власники теплиць зрештою хочуть більше квадратних метрів, ніж вони спочатку думали. Крім того, якщо ви плануєте вирощувати овочі, вам знадобиться максимум світла та багато простору, що також добре для підвісних рослин.

Існують набори для теплиць практично на будь-який бюджет, і більшість (навіть якщо ви не вмієте володіти молотком) можна побудувати менш ніж за день. Нижче наведено короткий огляд різних доступних стилів:

Додається.  Великою перевагою прибудованої або навісної теплиці є те, що вам не потрібно будувати всі чотири стіни. Крім того, у вас буде принаймні одна міцна стіна, що несуть вагу (зазвичай ваш будинок або гараж), тому три сторони теплиці можуть бути легшими. Ці споруди часто дешевші, ніж інші моделі теплиць, і підходять для вирощування трав, розсади та деяких овочів у місцях з обмеженим простором. Недоліком є, звичайно, те, що сонячне світло буде обмежено лише з трьох сторін.

Окремо стоячі.  Окремо стоячі теплиці https://novateplica.com.ua/uk/katalog/, звичайно, стоять окремо, що дозволяє розміщувати їх у будь-якому місці на вашій території (за умови, що ділянка рівна та отримує багато світла). Хоча спочатку вони дорожчі, ніж прибудована теплиця, вони забезпечують нижчу вартість рослини, оскільки в них можна вирощувати набагато більше рослин.

У більшості регіонів по всій країні окремо стояча теплиця дозволить вам висаджувати рослини набагато раніше в період вегетації (січень або лютий), а потім, при перших ознаках заморозків, ви можете знову занести свої рослини, щоб продовжити вегетаційний період до жовтня. або листопад. Для цілорічної роботи потрібна окрема система опалення. Дізнайтеся більше про опалення теплиці нижче.

Окремо стоячі теплиці мають додаткову перевагу в тому, що вони є притулком далеко від дому. Затишне місце, куди можна піти, щоб відпочити на деякий час. Місце, де немає телефонів і вас оточує лише краса квітів і рослин, які ви вирощуєте.

Скління

Скління – це покриття навколо каркаса теплиці. Він відповідає за пропускання сонячного світла та його тепла, водночас запобігаючи проникненню елементів. Скло – найкращий матеріал для скління, але і найдорожчий. Пластикове покриття добре працює і коштує недорого, але швидко псується. Полікарбонат https://novateplica.com.ua/uk/teplitsy-iz-polikarbonata/ дешевший за скло, він легкий і зберігає тепло краще, ніж скло чи пластик. Крім того, полікарбонат можна використовувати на плоских або гнутих поверхнях, добре пропускає світло і надзвичайно міцний.

Вибір місця

Чим ближче до будинку або саду розташована ваша теплиця, тим частіше ви будете нею користуватися. Крім того, подумайте про доступ до електрики та води — і те, і інше вам, ймовірно, знадобиться.

Шукайте рівну ділянку з максимальним освітленням сонця. Якщо можливо, знайдіть місце, де теплиця буде отримувати принаймні 6 годин прямого сонячного світла на день протягом зими. Орієнтуючи теплицю зі сходу на захід, найбільша сторона отримає повне південне освітлення. Якщо у вас недостатньо сонця, для компенсації можна додати освітлення.

Листяні дерева можуть забезпечити необхідну тінь влітку, але оскільки вони втрачають листя щоосені, вони пропускають сонячне світло взимку. Уникайте  вибору місця для теплиці поблизу хвойних дерев або інших об’єктів, які будуть кидати тінь протягом довгих зимових місяців.

Теплицю можна поставити практично на будь-якій поверхні, але повинен бути достатній дренаж. Щоб створити ідеальну поверхню, покладіть шар ландшафтної тканини на ділянку, яка буде використовуватися — це не дасть проникнути бур’янам, але забезпечить дренаж — і накрийте тканину 3 дюймами 1/4-дюймового гравію.

Аксесуари

Крім каркаса теплиці є багато аксесуарів, які можуть входити всередину. Залежно від ваших зобов’язань і бюджету ви можете додати стелажі, автоматичні вентиляційні отвори, систему подачі туману, систему опалення, вентилятор, стійку для інструментів, лавку для горщиків і список можна продовжувати. Подумайте, що вам дійсно потрібно, що ви хотіли б мати і для чого у вас є місце.

Екологічний контроль

Опалення.  Якщо ви живете в холодному кліматі, вам може знадобитися утеплити теплицю, щоб ваші рослини були теплими. Якщо вдень буде багато сонця, то вночі неутеплена теплиця швидко охолоне. У цьому випадку може знадобитися система опалення.

Електричний обігрівач на 220 вольт працює добре. Невеликі газові або масляні обігрівачі, призначені для встановлення через цегляну стіну, також ефективні. Існують також сонячні обігрівачі, розроблені спеціально для теплиць.

Лампи радіаційного тепла, підвішені над рослинами, у поєднанні з кабелями для нагрівання ґрунту під грядками будуть підтримувати більшість рослин у достатньому теплі. Переконайтеся, що теплиця вентилюється, і будь-яка система опалення має автоматичне відключення.

Порада: поставте каміння або бочки з водою всередину вашої теплиці, щоб утримувати сонячне тепло та зберігати рослини в теплі прохолодними вечорами.

Розтушовування.  У тепліших умовах або коли сонце потрапляє прямо на теплицю, затінення може захистити рослини від опіків, зменшивши кількість літнього сонячного світла. Для затінення рослин можна використовувати поліпропіленову тканину для затінювання, рулонні екрани з дерева або алюмінію, вініловий пластик або матеріали для фарбування.

Вентиляція.  Рослинам може стати занадто жарко навіть у холодну або прохолодну погоду, тому хороша вентиляція теплиці має вирішальне значення. Вентиляційні отвори можна відкривати вручну, але потрібно уважно стежити за температурою. Є електричні та чутливі до температури гідравлічні вентиляційні отвори, які автоматично відкриваються та закриваються.

Встановлення коливального вентилятора допоможе підтримувати рух повітря в теплиці та запобіжить багатьом проблемам із захворюваннями.

Шкідники.  Утримання в чистоті вашої теплиці та садового інвентарю є першим кроком до уникнення проблем зі шкідниками. Перш ніж занести рослини в теплицю, уважно перевірте рослини, щоб переконатися, що вони вільні від жуків і хвороб.

Якщо чистота не дотримується, негайно видаліть рослини з клопами або хворобами. Обприскування листя рослин спеціальним милом  вб’є або відлякає багатьох м’яких комах-шкідників. Крім того, принесіть хороших жуків — сонечок, зелених щитівок, білокрилок-паразитів і хижаків павутинного кліща — щоб поїсти поганих жуків.

Залишити відповідь