ОПУБЛІКОВАНО РЕЙТИНГ АРМІЙ СВІТУ. Збройні сили України сильно недооцінені.

ОПУБЛІКОВАНО РЕЙТИНГ АРМІЙ СВІТУ. Збройні сили України сильно недооцінені.

Збройні сили України за рік піднялися на одну сходинку в рейтингу найсильніших армій світу Global Firepower та посіли 29 місце серед 136 країн. Проте насправді рейтинг не відображає реальну силу ЗСУ через низку специфічних факторів, за якими він складений. 

Зараз українська армія за рейтингом розташовується між Грецією (28 місце) та Чехією (30 місце). Невже Греція має сильнішу ніж у нас армію? Чисельно їхня армія менша на 100 тисяч. Військовий бюджет приблизно такий само, як у нас. Досвіду реальних бойових дій практично немає.

Справа в тому, що Греція є членом НАТО. За це їй нараховано додаткові бали. Плюс армія Греції підготована за стандартами НАТО і має хоч і стару, але за стандартами НАТО зброю. Греція має сильніший флот. Сумнівна перевага.

Крім того, дивними є ще кілька факторів рейтингу. Наприклад, якщо країна не має виходу до моря і відповідно ВМС, це не впливає на її рейтинг. Зате якщо держава має ВМС, але відносно слабкі – за це їй нараховують штрафні бали. Тож питання про справжній рейтинг найсильніших армій, напевне, відкрите.

Якщо ж брати реальну силу української армії, то цілком можде виявитися, що на полі бою вона переважить і грецьку, і польську, яка на 22 місці в рейтингу, поступаючись ЗСУ в кількості танків, артилерії, особового складу, мобілізаційного ресурсу, резерву, але переважаючи в силі ВМС та авіації. До речі й Бундесвер має учетверо меншу за кількістю армію та удвічі менше танків і десь учетверо артилерії, ніж ЗСУ. А на полі бою воюють все ж таки піхота, танки і артилерія, а не підводні човни і навіть не літаки.

Але навіть за цим сумнівним рейтингом ЗСУ є найсильнішою (якщо не брати до уваги Росію) армією Європи серед тих, що не входять до НАТО.  Серед європейських армій ми посідаємо 9 місце.

До речі, за рейтингом артилерійської сили ми посідаємо 10 місце в світі.

Перша трійка армій світу вже кілька років залишається незмінною: США, Росія та Китай. Армія Ізраїлю опустилася цього року на 16 місце, Румунія посіла 42 місце, Білорусь – 49, а Угорщина – 57 місце.

До слова: насправді рейтинги ці, як було зазначено, абсолютно не відповідають реаліям. Так, у 2014 році ЗСУ за рейтингом Global Firepower посідали 21 місце у світі, маючи реально лише 1,5 тис. боєздатних солдат, іржаві БМП і два десятки справних літаків. Влітку 2014 року в боях під Лутугіним, у 30-й ОМБР, наприклад, з 3 БМП міг стріляти лише 1, а деякі взагалі не могли рухатися.

Але навіть це не завадило українським воякам розтрощити до зубів озброєних псковських десантників і на увесь світ продемонструвати захоплені на полі бою документи. Деяких речей рейтинги не враховують.

Тож тримаємо порох сухим, допомагаємо армії та її головнокомандуючому, боремося із “зрадою”. А ті, кого це тішить, нехай хизуються високими позиціями  у всіляких рейтингах.

Залишити відповідь