ЯКЩО ЗАВТРА ВІЙНА…

ЯКЩО ЗАВТРА ВІЙНА…

Якщо завтра війна… Рівень загрози широкомасштабної відкритої агресії з боку Росії залишається високим, але наскільки?

Багатьох дивує, що вчора депутати у Верховній Раді криком кричали проти запровадження воєнного стану, а потім всупереч будь-якій логіці самі ж за нього й проголосували. Насправді дивуватися нема чому. Їхні крики та зинувачення Порошенка в найстрашніших гріхах у пам`яті виборців залишаться, а те, як вони проголосували – мало хто з їхнього “електорату” перевірятиме.

Разом із тим, наші депутати (окрім тих, хто реально працює на Москву), звичайно, шахраї, але ж не самогубці й інформації про поточну ситуацію мають набагато більшу, аніх їхні прихильники з числа “простого люду”.

А вона наразі така.

Під прикриттям навчань “Восток-2018” Москва перекинула до кордонів України 250 танків. Додатково до тих, які уже тут були й тих 700 танків, які нагнали на тимчасово окуповані території.

Уздовж наших кордонів від Ростовської до Воронезької області зосереджено угрупування авіації у складі 500 бойових літаків та до 340 ударних вертольотів.

Створено додаткові резерви зброї, боєприпасів та особового складу.

Можливо, що з настанням морозів, коли грунт дозволяє діяти важкій техніці, планувалося щось дуже негарне й широкомасштабне. Аби не підсилювати паніку, треба підкреслити: МОЖЛИВО.

І треба сказати, що поява в Керченській протоці старенького буксиру та двох катерів, судячи з усього, ці плани зірвала. Україна зіграла на випередження і тепер, коли світова спільнота, НАТО та ООН хоча й не так жорстко, як хотілося б, але однозначно поклали відповідальність за події в Керченській протоці на російську сторону, плани ці дуже сильно похитнулися.

Влаштовувати заплоновану провокацію коли щойно сталася ця гучна подія, стало незручно – навіть зомбовані телевізором росіяни не повірять. 

Треба усвідомлювати, що напад на українські судна уже в нейтральних водах, коли вони повернули в бік Одеси, свідчить про наявність наказу у разі ще однієї спроби кораблів українських ВМС пройти через Керченську протоку, будь-якому випадку відкрити вогонь. Надто великим був удар по престижу Путіна 23 вересня.

З перехоплення радіообміну російських кораблів та викладеного в мережу відео тепер відомо, що таран нашого буксиру був не випадковістю – росіяни виконували поставлене завдання: блокувати ВИХІД українського конвою з протоки, тобто загнати його у пролив і влашувати бійню.

Все зламалося, бо всупереч розрахункам кремлівських “стратегів” наші моряки не вступили у повноцінний бій, що очевидно мало б дати Москві casus belli для відкриття бойових дій й спромоглися вирватися у нейтральні води. Те, що зараз говорять наші полонені моряки на камеру – не має жолного значення, адже нормальні люди хоча б трьома класами освіти знають ціну цим “зізнанням”. Це лише спроба ВИПРАВДАТИСЯ.

Колись в майбутньому ми дізнаємося детелі цієї спецоперації, яка МОЖЛИВО врятувала нас від російської навали. Уся складність ситуації в тому, що ніхто не може передбачити логіку поведінки Путіна, бо вона своєрідна, як у пацієнта лікарні Кащенка. 

Але те, що протягом доби після керченських подій Москва не спромоглася на офіційну заяву й лише ополудні наступного дня Пєсков виступив із сумбурними й суперечливими, відверто брехливими ВИПРАВДАННЯМИ (бо звинувачення України в првокаціях – це “голівудський стандарт” останніми роками виглядає саме як виправдання) може свідчити про те, що сценарій було таки зірвано. 

Інакше істерика була б куди як більшою, а заяви кровожерливішими. А Путін взагалі, як він це робить, коли “щось пішло не так” взагалі відмовився від оприлюднення своєї позиції. А він мав би виступити, просто в Туреччині, де перебував в цей час. Для цього існують прес-конференції.

А рішення РНБО ініціювати в країні введення воєнного стану, схоже, взагалі виявилося для Кремля неприємною несподіванкою. Звідси, написані просто “на коліні” абсурдні звинувачення Порошенка в тому, що він цим намагається зірвати вибори. Звідси й смішні заяви представника Росії на Раді Безпеки ООН.

Кремль у найвідповідальніший момент розгубився.

Його ЗМУСИЛИ помилитися.

Що буде далі? Сказати важко. В Україні у цей момент уже (не чекаючи на початок дії ВС) здійснюються термінові й енергійні заходи для забезпечення оборони.

Скоріше за все, й цього разу минулося. Але саме зараз, коли ви читаєте ці рядки, у прикордонних з Росією та окупованим Кримом областях, будуються блокпости та проводяться інші заходи тактичного, оперативного та стратегічного характеру, про які ми тут не говоритимемо. Бо ніззя…

ПАВЛО ПРАВИЙ

До слова: дійсно, якщо такі плани були, то зручний момент для нападу Путін втратив й з кожним днем рівень небезпеки знижуватиметься. Але це не означає, що в Кремлі не спробують створити інші зручні моменти – напевне там є спокуса глобальні внутрішні проблеми від розвалу економіки до падіння особистого рейтингу Путіна вирішити у стандартний спосіб: маленькою переможною війною.

Тим паче, що в Україні діє велика “5 колона”…

Залишити відповідь