СКІЛЬКИ КОШТУЄ ВІЙНА ДЛЯ РОСІЇ

СКІЛЬКИ КОШТУЄ ВІЙНА ДЛЯ РОСІЇ

Війна Росії в Україні обходиться бюджету країни-агресора у щонайменше $45 млрд на рік. Про це заявив шведсько-американський економіст і дипломат Андерс Аслунд.

«Нам відомо стосовно російського бюджету. Дотації в Крим – $2 млрд на рік. Ми не знаємо, скільки коштує Донбас. Але, імовірно, стільки ж, – заявив економіст. – Якщо додати, вийде $4 млрд на рік. Я вже говорив про фінансові санкції, це 0,7% ВВП, $10 млрд. Крім того, протягом останніх восьми років Росія підвищила військові витрати на 2% ВВП. Це $30 млрд. Разом це $45 млрд на рік, або 3% ВВП Росії».

Аслунд підкреслив, що рівень життя в Росії не підвищується через те, що Росія веде війну з Україною.

Він також вважає, що Путін «із задоволенням віддав би Донбас, якби в нього була можливість не надто поганий мати вигляд після цього».

До слова: за підрахунками експертів, війна в Україні за всі роки коштувала російському бюджету щонайменше 150 мільярдів доларів прямих та непрямих витрат. До цього слід додати від 3 до 4,5 мільярдів доларів витрат на війну в Сирії щорічно. Так, 1 година “роботи” бойового літака коштує 12 тис. доларів, 1 година гелікоптера – 3 тис. доларів.

Залишити відповідь