ВАЗА-АРІ ВІД ПЕТРА ПОРОШЕНКА або про прийом майстра дзюдо

ВАЗА-АРІ ВІД ПЕТРА ПОРОШЕНКА або про прийом майстра дзюдо

Отже сталося – сьогодні конституційно закріплено шлях України до ЄС і НАТО. Хтось в ейфорії, хтось у розпачі. Проте давайте поговоримо про те, чому саме сьогодні, а не рік-два-три тому. Невже це передвиборчий піар Порошенка?

Звичайно, знайдуться й ті, хто так скаже. До речі, уже пішли подібні пости в фейсбуці. Переважно з російських акаунтів.

Скажу зразу: вибори тут зіграли ключову роль. Але не ту, про яку дехто говорить.
Кожна дія має відбуватися вчасно. Це як в дзюдо: виконання прийому треба підготувати й провести його вчасно – інакше мождеш наразитися на «контру» від супротивника і лягти на татамі.

Сьогодні ми маємо 334 голоси «за» – конституційну більшість. Чи нарахували б стільки рік тому? Сумнівно. Просто зараз іде передвиборча кампанія й проголосувати проти або не голосувати – це для політичних сил, лідери яких беруть в ній участь – значить залишитися без добрячого шматка електорату.

Порошенко знав що робив – комбінація не вельми складна, але хто сказав, що вона має бути надскладною. Чим простіше – тим ефективніше. Справжній майстер не вигадує надскладних прийомів, якщо можна перемогти звичайною підсічкою.

Порошенко (якщо хто не знав – він кандидат в майстри спорту) гарний дзюдоїст – як би до нього не ставитися – на відміну від Путіна – це він доводив неодноразово, хоча в кімоно не фоткається і олімпіських чемпіонів перед камерами на татамі не кидає. 

Поставимо йому за цей прийом “ваза-арі” й лише тому, що оцінку “іппон” прибережемо для його майбутньої перемоги на виборах. 

Про «Опозиційний блок» – ні слова. Там інша реальність – вони сидять на електораті, який вважає себе «аднимнародом» та зітхає по кухнях «какуюстранупотеряли».

Найголовніше – процес незворотній. Намагання будь-якого з наступників Порошенка розвернути країну в протилежному напрямку забезпечать йому долю Януковича.

ПАВЛО ПРАВИЙ

До слова: після створення Православної церкви в Україні й здобуття Томосу це друге за значущістю стратегічне досягнення Порошенка на посаді президента. На третє місце можна поставити адміністративно-територіальну реформу (децентралізацію), винісши за дужки відновлення армії.
Фантастичні досягнення за неповних 5 років на посаді президента.

Залишити відповідь