ГЕНОЦИД, “КРАВЧУЧКА” І “КУЧМОВОЗ”

ГЕНОЦИД, “КРАВЧУЧКА” І “КУЧМОВОЗ”

Пенсіонер років 80 на зупинці. Ниє, наче ні до кого конкретно не звертаючись, про жебрацьку пенсію, геноцид, злочинну владу та Юлю. Особливо про Юлю. Тисячу юліну згадує і «вообщє де наші гроші».

А я згадую рік 1991. Те, як цей майбутній дідусь разом з іншими подібними широкими лавами крокували голосувати. За Кравчука. За колишнього другого секретаря ЦК КПУ, що відповідав за «єдино правильне ленінське вчення», який вивіз з України на Москву 84 з гаком мільярдів рублів, а потім повісив все, що забрала Москва, на державу Україна.

У 1991 році в колишніх країнах «соціалістичного табору» колишніх комуністів гнали з влади поганими віниками, а у нас обирали у владу. А їм було абсолютно паралельно до України і народу. Пригадуєте, як колишній парторг «Південмашу» Кучма в ролі першого міністра питав в депутатів що йому будувати – капіталізм чи соціалізм. Йому було все одно.

Потім цього пофігіста дідусі з бабусями обрали президентом. Аби не «бандери» при владі. Пригадуєте «міцних господарників» з числа колишніх комуняк? Пригадуєте, до чого вони довели Україну у 90-х роках?

Один лише приклад: у 1992 році прем’єр-міністр України Леонід Кучма запропонував, а другий Леонід – президент Кравчук пропозицію підтримав, передати кораблі Чорноморського морського пароплавства офшорним компаніям. 28 суден взагалі списали, а з решти 227 на офшори пішло 160.

Кравчук особистим указом створив компанію «Бласко-ЧМП», яке й перегнало «наліво» сухогрузи, контейнеровози, пасажирські лайнери, буксири, танкери, лісовози, рудовози…

У 1997 році океанський риболовний флот віддали “в оренду”. Орендарі заробляли, а всі збитки лягали на державу Україна. Лише 18 років потому, у 2016 його вдалося повернути і він вперше приніс хоч невеликий, але прибуток.

А ви на тлі діяльності цих двох «міцних господарників» слухайте Гнапа з його «розслідуванням» офшорів «Рошена», де Діма аж 3 тисячі доларів виявив.

Як апофеоз керування цієї «солодкої парочки» – два «транспортних засоби» — «кравчучка» на двох колесах і солідний «кучмовоз» на чотирьох, з якими українці швендяли по блошиних ринках. Пригадуєте?

Ви «Юліну тисячу» у 2008 році згадали? Погана у вас пам’ять. Юля тисячу ту виплатила (правда далеко не всім) якраз напередодні світової фінансової кризи, про настання якої Вона знала. В результаті ті 6,4 мільярди так крутонули інфляцію, яку посилила криза, що хліб за півроку з 2.60 до 3.35 подорожчав. Памятаєте?

Юля, я вам скажу це ваащє. Під її мудрим кермуванням Україна посіла 2 місце у світі за тяжкістю наслідків від світової економічної кризи 2008 року. Це ж треба додуматися набратися більш ніж 7 мільярдів кредитів в доларах, знаючи, що в результаті кризи ціна долара підскочить і Україна через ті кредити без штанів залишиться.

За вікном економічна криза вирує, а Вана кредити бере щоб пенсії платити. Усі нормальні уряди під час економічної кризи знижують курс національної валюти і скорочує соціальні виплати, а Вана підвищує.

У 2008 році – з 5,05 за долар курс штучно опустили до 4.84. Уже за півроку в результаті цієї безумної політики курс скаконув до 7.70. А з ним і ціни.

Навіть тодішній міністр фінансів Пинзеник не витримав і подав у відставку, оголосивши що Вана веде Україну у прірву. Ми досі наслідки тих кредитів, тієї «тисячі» і тієї «міцної гривні» вибльовуємо.

Якщо Кучма з Кравчуком крали кораблі (газові схеми з Москвою залишаємо за дужками), то Юля з Толіком Гриценком — зброю. Перелік того, що було списано у ті часи, коли Вана була прем’єром, а він міністром оборони займає 45 сторінок.

Літаки, ракети, електрогенератори, автомобілі, автомати десятками тисяч. Лише танків Т-72 списали за ціною 40 тисяч(!) доларів 198 штук.

А списання 9 тисяч біноклів за ціною від 57 до 132 гривень? На придбання яких у 2014-2015 роках ми власні гроші волонтерам жертвували?

А потім були веселі хлопці з Донецька. Хто їх до влади привів? Ну да, дідусь не пригадує. У них усіх на це пам’ять коротка. Старість.

На момент коли Янукович втік, вони з Азаровим, Клименком, Вілкулом, Бойком, Королевською та іншими «ефективними менеджерами» так докерувалися, що в українських «засіках» не залишилося грошей. Від слова «зовсім». На казначейських рахунках числилося трохи більше 100 тисяч гривень. Це на 40 мільйонів українців.

Зате залишили за собою близько 10 мільярдів, взятих у борг доларів. На додачу до того, що взяли Кравчук, Кучма, Ющенко і Тимошенко.

Чую, чую, як бабусі з дідусями кричать, що зате пенсія при Януковичі була 100 доларів, а зараз…

Так от вам про пенсію. Уже в 2012 році грошей на виплату пенсій не було. І гривня почала падати. Що робили Янукович з найкращим у світі прем’єром Азіровим?

Вони робили те саме, що і Тимошенко. Вони брали в кредит долари, продавали на міжбанку, а виручені гривні пускали на пенсії. А ще на утримання «долара по вісім». Взимку 2013-2014 років щоб тримати курс долара Азіров «спалював» мільярд доларів щотижня. Пригадуєте, хто тоді головою Нацбанку був? Ні? Ви лише Гонтарєву пам`ятаєте?

Тепер ми віддаємо ті колосальні кредити. Віддаємо за рахунок ваших пенсій і наших зарплат. От чому вони такі малі. Набратися кредитів повісити їх на цілі покоління українців, аби платити пенсії – це крута політика.

Про те, що хлопці і дівчата з Донецька та Луганська організували «Русскую весну», в результаті якої Україна втратила 20% промислового потенціалу і тупо мільярди гривень готівки, яка зберігалася в банках Донбасу помовчимо.

Як і про те, що нині ми змушені витрачати на війну по 6 мільйонів доларів щодня. І десятки мільярдів гривень на військо. От чому ваші пенсії такі малі.

Ми зараз на жилах, рвучи на клапті м’язи, вилазимо звідти, куди нас з 1991 року опус кали «міцні господарники». За яких ви, крокуючи по граблях, голосували з року в рік.
Невже це так важко зрозуміти? Невже для цього треба багато розуму, люди?

Кравчук, Лазаренко, Марчук, Дурдинець, Симоненко, Кінах, Кучма, Мороз, Азаров, Тимошенко, Ющенко, Червоненко, Шандра, Янукович, Тігіпко, Пустовойтенко, Арбузов – кожен з них або партійний, або комсомольський квиток мали і з СРСР вийшли. Кожен собі гріб. Зараз ми той куліш гіркий, який вони зварили їмо.

Динаміку зовнішнього боргу України за 2017-2018 тут не показано, але він став ще меншим. Ну, а хто його накопичував і коли – ви самі бачите.

А вони вам з телевізора розповідають, як буде гарно, коли ви їх знову оберете у владу. Як вони вам допоможуть. Ага. Кишені ваші почистити. А ще є в армії багато нерозпроданого та ще й нового майна. І кораблі ще є. І газові схеми з Путіним треба відновлювати…

До слова: єдиний український президент, статки якого за термін перебування на посаді не зросли, а зменшилися — Петро Порошенко. За відомостями авторитетного журналу «Форбс» його статки у 2013 році — 1,6 мільярдів доларів; на кінець 2017 року — 589 мільйонів доларів.
При цьому лише на відновлення системи протиповітряної оборони Києва (яку свого часу розкурочили Тимошенко та Гриценко) Порошенко витратив 600 мільйонів гривень.

Павло Бондаренко

Залишити відповідь